"PRZYJAZNA EDUKACJA" uzyskała akredytację

Doskonalenie

Szanowni Państwo Dyrektorzy
              Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych

Do sympatyków „Przyjaznej Edukacji”!

Drodzy Państwo, witamy u progu nowego roku szkolnego, naprawdę nowego, bo nigdy dotąd nie przyszło nam inaugurować nauki szkolnej w warunkach odbiegających od normy, z taką ilością niewiadomych. Ważne będą decyzje i oby rozwiązywały sensownie zadania.

Życzymy, aby powrót do szkoły spełnił oczekiwania, wypełnione okazywaną wzajemnie sympatią.

Zapraszamy na naszą stronę www.grandys.edu.pl, gdzie znajdziecie Państwo oferty szkoleniowe. Jesteśmy przygotowani na współpracę w formie „on-line”, zarówno grupowej, jak i indywidualnej.

Zachęcamy do lektury naszego artykułu pt. „Po co uczeń idzie do szkoły?” i podzielenia się uwagami.

Zamieszczamy go na Blogu oraz w formie pliku do pobrania tutaj.
Oto kilka fragmentów:

Po co uczeń przychodzi do szkoły?  Też mi pytanie! Przychodzi, bo musi…, musi się uczyć.

Skoro musi się uczyć, to kto jest odpowiedzialny za efekty edukacyjne, za to czego się nauczy?

… Dziecko (…) przychodzi do szkoły z niepokojem i ciekawością świata, pozytywnym nastawieniem, nawet entuzjazmem.

…Kto spyta ucznia o jego oczekiwania, kto interesująco zapromuje swój przedmiot, prezentując jego uroki i korzyści?

… Uczeń z czasem nabiera przekonania, że musi sobie radzić …

Czyj wpływ decyduje o uświadomieniu korzyści z osiągania celów chodzenia do szkoły?

…Warto sprawdzić, jakie cnoty nauczycieli cenią uczniowie, które
są dla nich atrakcyjne do naśladowania.

… Rozpoznanie możliwości ucznia i udzielanie mu niezbędnego wsparcia jest obowiązkiem od pierwszych lekcji, a on powinien odczuwać ten mecenat.

…Ewaluacja na własny użytek po wybranych lekcjach, po zakończeniu cyklu lekcji, modułu programowego, rodzi, wzbogaca refleksje o efektach nauczycielskiej pracy. A u ucznia…  kształci   spostrzegawczość, umiejętność oceny,

A co na to nadzór dyrektora szkoły, przedszkola?
Czy dyrektor stawia sobie pytanie: czy mój uczeń znajduje odpowiedź, po co ja przychodzę do szkoły?

… Uczący dany zespół, w ramach współpracy, powinni być zainteresowani sporządzeniem mapy uzdolnień uczniów z każdego przedmiotu, zajęć praktycznych w szkolnictwie zawodowym.

Warto wiedzieć, jak uczeń widzi siebie w szkole, traktuje szkołę. Kim jestem? Kim mam być – po co tu przychodzę, a co osiągnąłem.  Kto naprawdę wie, jakimi wartościami się kieruję?

Na koniec

Życzymy powodzenia w pracy, pokonania zagrożeń i satysfakcji.

Dyrektor NPDN
                                                                     „Przyjazna Edukacja”

mgr Jan Fr. Grandys

„Jak motywować ucznia do nauki?” – na to pytanie i wiele innych próbowali znaleźć odpowiedź nauczyciele Szkoły Podstawowej w Otałęży, którzy uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym motywacji ucznia do nauki.
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu wraz z prowadzącą składa serdeczne podziękowania p. dyrektor Halinie Czerwiec oraz uczestnikom zajęć za bardzo twórczą i życzliwą atmosferę. To nauczyciele z pasją, którzy na pewno znajdą sposób, żeby „zapalić” swoich uczniów do nauki.

W ekscytującym spacerze  pod pachą z książką,  jako lekarstwem na bolączki dzieci, dorosłych, podczas kursu „Rozwijanie przez czytanie. Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji” brały udział nauczycielki szkół podstawowych w Woli Mieleckiej i Otałęży.
Prowadząca  zajęcia dr Wanda Matras-Mastalerz, pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oczarowała Panie klasą kompetencji, ekspresją słowa, barwnymi opisami niezwykłych przygód, ukazaniem wartości bliskich i niezbędnych w codziennych zmaganiach.
„Sprawca zdarzenia”,  Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu, składa ukłon p. dyrektor Małgorzacie Jastrząb za serdeczną życzliwość.